Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Po zásluze potrestána

12. 10. 2017 16:29:28
Každý dobrý skutek bývá po zásluze potrestán, což je příslovím potvrzená pravda. Došlo i na moji celoživotní občanskou angažovanost, kterou bych po desetiletích činorodosti na stará kolena ráda a důstojně ukončila.

Abych měla čistý stůl, tak jsem začala po úřadech požadovat Potvrzení o bezdlužnosti Agentury GAIA, spolku, který jsem v roce 1997 spoluzakládala a který končí svoji činnost. Pozitivní odpovědí je, že Finanční úřad Prahy 10 vystavil potvrzení na počkání, za stovku, VZP poslala elektronicky obratem, zdarma.

Na neřešitelnou situaci jsem narazila u Pražské správy sociálního zabezpečení Prahy 10. Kompetentní úřednice po mně chtěla doklad, že jsem kompetentní žadatelkou. Usoudila jsem, že asi chce mít jistotu, že nejsem „bílý kůň“ a poslala jí „Zprávu“ z kontroly Finančního úřadu, kde je v odstavci „Kontrolované listiny“ důkaz o tom, že existuje Občanský průkaz jednatelky paní Marie Haisové MBA signovaný jistým Ing. z FÚ Prahy 10.

Odpovědí bylo, že toto nestačí, jala jsem se tedy v letních měsících obstarávat Plnou moc od členů Rady Agentury GAIA, kterou jsem od jejího založení řídila, byla autorkou celé řady úspěšně administrovaných programů a projektů, což se dá vyčíst z: www.gaia.cz, www.quovadisfemina.cz, www.mariehaisova.cz.

Úřednice napsala. „Děkuji za zaslání plné moci, ale ještě bych potřebovala nějaký doklad, že uvedené osoby jsou statutáry spolku, protože nejsou uvedeni v Obchodním rejstříku. Budete potom chtít potvrzení zaslat do DS nebo si přijdete osobně nebo poštou?!“

S bývalou kolegyní jsme dohledaly starý zápis z Valné hromady, kde je zmíněna Výkonná rada spolku Agentury GAIA s nadějí, že snad již nic nebrání zaslání Potvrzení o bezdlužnosti. Nechci přece vyzrazení státního tajemství, ale pouze doklad, že nic nedlužíme, což snad by mělo být i ve státním zájmu, že se veřejnost zajímá o případné resty, které je ochotna doplatit, existují-li.

Odpovědí bylo: „Vážená paní, ve Vámi zaslaném dokladu jsem nenalezla, že by jednala výkonná rada spolku (není uvedeno např. ve statutu spolku?!). Pokud takový doklad máte, prosím o jeho zaslání a vzhledem k tomu, že původní žádost je starší než měsíc, budu potřebovat novou žádost a dáme už bezdlužnost dohromady."

Jak zmíněno, spolek Agenturu GAIA se chystáme po dvaceti letech uložit k věčnému spánku, neboť projekty, které jsme průkopnicky realizovali mají své pokračovatele v jiných neziskovkách či státní správě sázením stromů počínaje, přes aktivizaci žen ve veřejném životě, či zapojováním veřejnosti do rozhodování....

Úřednici jsem napsala, že „přikládám Stanovy Agentury GAIA. Zakladatelkou a jednatelkou Agentury GAIA jsem od roku 1997 do dnešního dne já. Nejdříve jste chtěla Potvrzení o mé kompetentnosti, tak jsem Vám poslala plnou moc podepsanou členy Rady Agentury GAIA, načež jste požadovala Potvrzení o jejich kompetentnosti, které vyplývá ze zaslaného zápisu z Valné hromady. Protože jsme podali žádost o zrušení spolku (IČO 65997883), tak opakovaně žádám o zasláníPotvrzení o jeho bezdlužnosti.

Odpovědí zodpovědné osoby je: „Chtěla jsem po Vás pouze doklady dokládající, že můžete za společnost jednat (některé spolky mají statutární zástupce jmenovitě v OR, což nebyl tento případ). Dle stanov zaslaných teprve dnes je v §5 číslo 8, že Rada Sdružení jmenuje jednatele/jednatelku, která organizaci zastupuje a jménem organizace navenek jedná. Máte rozhodnutí, že Rada Sdružení Vás jmenovala jednatelkou?! Prosím o jeho zaslání. Děkuji a jsem s pozdravem“.

Já však již, zcela vyčerpaná, neboť jedna mluví o voze a druhá o koze, nemám sil dohledávat fakta, dle kterých matka potřebuje jmenování o tom, že je matkou. (Údajně bych se v současnosti ani neměla pohybovat bez průkazu dokládajícím, že jsem seniorka, občanka prý není to pravé ořechové.)

Osobně se znám s ministryní práce a sociálních věcí, kterou jsem přes Facebook a následně i e-mailem informovala o nepružné a neprůchodné důkladnosti jejího personálu. 25. 8. napsala: „Achjo, poptám se..“ Když jsem 18. 9. žádala, zda by zaorodovala, tak se optala Za koho-???, což jsem obratem dopsala a od té doby je ticho po pěšině.

Autor: Marie Haisová | čtvrtek 12.10.2017 16:29 | karma článku: 7.84 | přečteno: 475x

Další články blogera

Marie Haisová

Za peníze vše nekoupíš

Ideologie prvního porevoluční premiéra, dle které na vrcholu veškerého lidského snažení jsou peníze a mamon, dosahuje dnes svého vrcholu v osobě magnáta, dominantně vlastnícího zemědělství, potravinovou výrobu, média.

28.7.2017 v 12:15 | Karma článku: 15.18 | Přečteno: 606 | Diskuse

Marie Haisová

Sláva ZUŠkám

Na zásluhy Základních uměleckých škol upozorňuje opakovaně paní Kožená. Vytvářejí podhoubí pro české, potažmo světové hudební elity, především však rozšiřují obzory tím, že učí lépe slyšet, lépe vidět a tím pádem i lépe vnímat.

30.5.2017 v 7:26 | Karma článku: 13.08 | Přečteno: 345 | Diskuse

Marie Haisová

Muž obětí domácího násilí

Téma domácího násilí je skloňované ve všech pádech, byť se většinou týká žen fyzicky týraných svým partnerem. O mužích se v tomto směru příliš nemluví, většinou se přechází mávnutím ruky, že jde o podpantofláky.

30.4.2017 v 8:18 | Karma článku: 13.17 | Přečteno: 881 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Lubomír Stejskal

Pan prezident by si měl upřesnit znalosti z dějepisu

Věru spoustu toho napovídal prezident Palestinskoarabské autonomie Mahmúd Abbás v neděli 14/1 na zasedání ústřední rady Palestinské osvobozovací organizace (PLO). Řada jeho myšlenek by si zasloužila samostatný komentář.

16.1.2018 v 8:05 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Tomáš Holek

V Bruselu přivítají zvolení Drahoše

"V Bruselu přivítají zvolení Drahoše​" zněl titulek článku, na který jsem narazil. A protože na základě obecně známých informací vím, že je to pravda, tak mi něco říká, že zvolení pana Drahoše by nebylo dobře.

16.1.2018 v 8:00 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Martin Duplák

Společenské rozpory kvůli.... dvěma šedivějícím pánům?

Pejorativní osočování, názorová nekompromisnost a argumentační neústupnost? Marginalizace a odmítání lidí s byť jen trochu odlišným názorem? Tak by se dala popsat situace, která je nyní po 1. kole prezidentských voleb.

16.1.2018 v 7:51 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 19 | Diskuse

Jiří Míka

Drahoš, že nebyl členem Římského klubu? Stačí minuta ověření přes internety

Dnes jsem natrefil na informaci, že Jiří Drahoš, kandidát na nového Vůdce, byl minimálně v roce 2008 členem české asociace Římského klubu. Podívejme se nyní na kvality anti-fake news webů - Manipulátáři.cz tuto informací papírají.

16.1.2018 v 7:35 | Karma článku: 14.50 | Přečteno: 334 | Diskuse

Petr Štrompf

Drahoš nebo Zeman? Jen ty trencle na Hradě už nezavlají

Aktuální polemiky, zda v druhém kole prezidentské volby vyhraje „Miloš nebo Jirka“ teď neberou konce, spekuluje se ve všech možných či nemožných alternativách.

16.1.2018 v 7:30 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 55 | Diskuse
Počet článků 213 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1734

Píši o tom, s čím se setkávám, o čem si myslím, že by bylo dobré dobré zveřejnit a mohlo zajímat i ostatní.

Více o mně je na: www.mariehaisova.cz.

 

 

 

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.