Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Po zásluze potrestána

12. 10. 2017 16:29:28
Každý dobrý skutek bývá po zásluze potrestán, což je příslovím potvrzená pravda. Došlo i na moji celoživotní občanskou angažovanost, kterou bych po desetiletích činorodosti na stará kolena ráda a důstojně ukončila.

Abych měla čistý stůl, tak jsem začala po úřadech požadovat Potvrzení o bezdlužnosti Agentury GAIA, spolku, který jsem v roce 1997 spoluzakládala a který končí svoji činnost. Pozitivní odpovědí je, že Finanční úřad Prahy 10 vystavil potvrzení na počkání, za stovku, VZP poslala elektronicky obratem, zdarma.

Na neřešitelnou situaci jsem narazila u Pražské správy sociálního zabezpečení Prahy 10. Kompetentní úřednice po mně chtěla doklad, že jsem kompetentní žadatelkou. Usoudila jsem, že asi chce mít jistotu, že nejsem „bílý kůň“ a poslala jí „Zprávu“ z kontroly Finančního úřadu, kde je v odstavci „Kontrolované listiny“ důkaz o tom, že existuje Občanský průkaz jednatelky paní Marie Haisové MBA signovaný jistým Ing. z FÚ Prahy 10.

Odpovědí bylo, že toto nestačí, jala jsem se tedy v letních měsících obstarávat Plnou moc od členů Rady Agentury GAIA, kterou jsem od jejího založení řídila, byla autorkou celé řady úspěšně administrovaných programů a projektů, což se dá vyčíst z: www.gaia.cz, www.quovadisfemina.cz, www.mariehaisova.cz.

Úřednice napsala. „Děkuji za zaslání plné moci, ale ještě bych potřebovala nějaký doklad, že uvedené osoby jsou statutáry spolku, protože nejsou uvedeni v Obchodním rejstříku. Budete potom chtít potvrzení zaslat do DS nebo si přijdete osobně nebo poštou?!“

S bývalou kolegyní jsme dohledaly starý zápis z Valné hromady, kde je zmíněna Výkonná rada spolku Agentury GAIA s nadějí, že snad již nic nebrání zaslání Potvrzení o bezdlužnosti. Nechci přece vyzrazení státního tajemství, ale pouze doklad, že nic nedlužíme, což snad by mělo být i ve státním zájmu, že se veřejnost zajímá o případné resty, které je ochotna doplatit, existují-li.

Odpovědí bylo: „Vážená paní, ve Vámi zaslaném dokladu jsem nenalezla, že by jednala výkonná rada spolku (není uvedeno např. ve statutu spolku?!). Pokud takový doklad máte, prosím o jeho zaslání a vzhledem k tomu, že původní žádost je starší než měsíc, budu potřebovat novou žádost a dáme už bezdlužnost dohromady."

Jak zmíněno, spolek Agenturu GAIA se chystáme po dvaceti letech uložit k věčnému spánku, neboť projekty, které jsme průkopnicky realizovali mají své pokračovatele v jiných neziskovkách či státní správě sázením stromů počínaje, přes aktivizaci žen ve veřejném životě, či zapojováním veřejnosti do rozhodování....

Úřednici jsem napsala, že „přikládám Stanovy Agentury GAIA. Zakladatelkou a jednatelkou Agentury GAIA jsem od roku 1997 do dnešního dne já. Nejdříve jste chtěla Potvrzení o mé kompetentnosti, tak jsem Vám poslala plnou moc podepsanou členy Rady Agentury GAIA, načež jste požadovala Potvrzení o jejich kompetentnosti, které vyplývá ze zaslaného zápisu z Valné hromady. Protože jsme podali žádost o zrušení spolku (IČO 65997883), tak opakovaně žádám o zasláníPotvrzení o jeho bezdlužnosti.

Odpovědí zodpovědné osoby je: „Chtěla jsem po Vás pouze doklady dokládající, že můžete za společnost jednat (některé spolky mají statutární zástupce jmenovitě v OR, což nebyl tento případ). Dle stanov zaslaných teprve dnes je v §5 číslo 8, že Rada Sdružení jmenuje jednatele/jednatelku, která organizaci zastupuje a jménem organizace navenek jedná. Máte rozhodnutí, že Rada Sdružení Vás jmenovala jednatelkou?! Prosím o jeho zaslání. Děkuji a jsem s pozdravem“.

Já však již, zcela vyčerpaná, neboť jedna mluví o voze a druhá o koze, nemám sil dohledávat fakta, dle kterých matka potřebuje jmenování o tom, že je matkou. (Údajně bych se v současnosti ani neměla pohybovat bez průkazu dokládajícím, že jsem seniorka, občanka prý není to pravé ořechové.)

Osobně se znám s ministryní práce a sociálních věcí, kterou jsem přes Facebook a následně i e-mailem informovala o nepružné a neprůchodné důkladnosti jejího personálu. 25. 8. napsala: „Achjo, poptám se..“ Když jsem 18. 9. žádala, zda by zaorodovala, tak se optala Za koho-???, což jsem obratem dopsala a od té doby je ticho po pěšině.

Autor: Marie Haisová | čtvrtek 12.10.2017 16:29 | karma článku: 7.84 | přečteno: 498x


Další články blogera

Marie Haisová

Bylo to překrásné

Myslím na uplynulé tři roky podporující tvořivost a aktivitu v rámci Akademie umění a kultury pro seniory, kde bylo možné si vyzkoušet hru na hudební nástroj, malovat, zpívat, tančit, hrát divadlo.

22.6.2018 v 18:48 | Karma článku: 4.46 | Přečteno: 173 | Diskuse

Marie Haisová

Za peníze vše nekoupíš

Ideologie prvního porevoluční premiéra, dle které na vrcholu veškerého lidského snažení jsou peníze a mamon, dosahuje dnes svého vrcholu v osobě magnáta, dominantně vlastnícího zemědělství, potravinovou výrobu, média.

28.7.2017 v 12:15 | Karma článku: 15.18 | Přečteno: 622 | Diskuse

Marie Haisová

Sláva ZUŠkám

Na zásluhy Základních uměleckých škol upozorňuje opakovaně paní Kožená. Vytvářejí podhoubí pro české, potažmo světové hudební elity, především však rozšiřují obzory tím, že učí lépe slyšet, lépe vidět a tím pádem i lépe vnímat.

30.5.2017 v 7:26 | Karma článku: 13.46 | Přečteno: 370 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Libor Čermák

Samozřejmě. že odebírání dětí od rodičů je vždy zvrácenost

V USA vypukla aféra s odebíráním dětí rodičům, kteří ilegálně překročili jejich státní hranice. To bylo řevu! Jen by mne zajímalo, zda ti sami lidi by se též zastali obětí zvrácení praktik juvenilní justice tady v Evropě.

23.6.2018 v 15:15 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 |

David Rath

Makáme!

Babišova vláda spravuje zemi již skoro 200 dnů. Před tím ovládali 4 roky klíčové resorty jakými jsou třeba finance, spravedlnost nebo místní rozvoj. Když někdo skutečně maká, jsou vidět výsledky.

23.6.2018 v 10:15 | Karma článku: 16.57 | Přečteno: 544 | Diskuse

Petr Burian

Lekce z demokracie

Následující smyšlený minipříběh nejlépe vystihuje negativní stránku toho, co nazýváme dosud nejefektivnějším způsobem vlády, tedy demokracie. Anebo že demokracie je nejhorší způsob vlády, s výjimkou všech ostatních způsobů.

23.6.2018 v 10:11 | Karma článku: 14.70 | Přečteno: 316 | Diskuse

Jan Dvořák

Hlášení ze stanice Lidový dům

Ani na malé vlakové stanici nemusí v létě chcípnout pes, pokud se přednosta snaží vyhovět marketingovým požadavkům cestujících a pružně reaguje na přepravní poptávku.

23.6.2018 v 9:50 | Karma článku: 15.21 | Přečteno: 318 | Diskuse

Přemysl Čech

Voliči jako bezmocní rukojmí moc neustále chutnajících a ješitností ožralých politiků?

V lítém předvolebním boji před prvním vítězstvím hnutí ANO, kde se dosud díky vágnímu označení hnutí, jak se zdá, nikdo nikomu za nic nezodpovídá, mi Andrej Babiš odpověděl, že zná knihu L. Mňačka "Ako chutí moc", a moc dobře.

22.6.2018 v 19:49 | Karma článku: 29.95 | Přečteno: 1489 | Diskuse
Počet článků 214 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1732

Píši o tom, s čím se setkávám, o čem si myslím, že by bylo dobré dobré zveřejnit a mohlo zajímat i ostatní.

Více o mně je na: www.mariehaisova.webnode.cz

 

 

 

Najdete na iDNES.cz